karaadilli-paylasım forum-paylaşımda son nokta

AnasayfakaraadilliTakvimGaleriAramaKayıt OlGiriş yap

Herkes okusun Şeytanın Hileleri!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
yarasa4545
yönetici yönetici

Erkek
Yaş : 42 Kayıt tarihi : 01/07/08 Mesaj Sayısı : 528 Nerden : manisa/merkez den
MesajKonu: Herkes okusun Şeytanın Hileleri! Paz Ağus. 03, 2008 11:27 pm

Cenab-ı Hakk'a hamdü senalar olsun.

Salat ve selam Efendimiz Muhammed Mustafa'ya (s.a.v) ,onun pak ve temiz aline ve ashabının tümüne olsun.

Muaz b. Cebel'in (r.a) İbn Abbas'tan (r.a) naklen rivayet ettiği bir hadis-i şerif şöyledir.

Bir gün Resulullah (s.a.v) ile birlikte ensardan bir adamın evindeydik.Epeyce kalabalıktık. O sırada dışarıdan bir ses,
"Ey ev halkı! İçeri girmeme izin verirmisiniz? ihtiyacınız olduğunu bildiğim bir mesele var , size ondan haber vereceğim dedi.
Resulullah (s.a.v) ashabına dönerek "Bu seslenenin kim olduğunu biliyor musunuz ?" diye sordu. Ashap,
"Allah ve Resulu daha iyi bilir" dediler.
Resulullah (s.a.v)
"O Allah'ın kendisine lanet ettiği iblistir buyurdu.
Bunu duyan Ömer b. Hattab (r.a) hemen ileri atılarak ,
" Ey Allah'ın Resulu , bana izin verin de onu öldüreyim" dedi. Resulullah (s.a.v) buna izin vermeyerek ,
"Dur ya Ömer! Bilmez misin ki , ona kıyamet gününe kadar izin verilmiştir.Ona kapıyı açın içeri girsin ; çünkü ona buraya gelmesi için emir verilmiştir. Onun dediklerini iyi anlayın ve size söyleyeceklerini" buyurdu.

İbn Abbas (r.a) der ki:

- Sonra kapı açıldı. Karşımıza oldukça yaşlı , bir gözü kör ve yüzünde hiç tüyü olmayangarip biri çıktı.Çenesinde alt kılına benzer yedi tane kıl vardı. Gözleri fal taşı gibi dışarı fırlamış, kafası ise büyük bir filin kafası gibiydi. Dişleri domuz dişleri gibi dışarda , dudakları da öküz dudağı gibi büyüktü.

İçeri girdi ve,

"es-Selamü aleyke ey Muhammed, es-Selamü aleyküm ey müslümanlar" diye selam verdi.

Resulullah (s.a.v)

"Ey mel'un şeytan , selam Allah'ındır" dedi.
Ardından,
"Bir iş sebebiyle geldiğini duydum; nedir o? " diye sordu.

iblis,

"Ey Muhammed! ben buraya kendi arzumla gelmedim ; mecburiyetten geldim" karşılığını verdi.

Hz Peygamber (s.a.v)

"Seni buraya gelmeye mecbur eden şey nedir ey mel'un şeytan?" diye sordu.
iblis şöyle cevap verdi:

- İzzet ve yücelik sahibi Allah'ın katından bir melek yanıma geldi ve bana dedi ki :

"Allah Teala senin, alçak ve zelil bir halde boyun eğerek Muhammed'in yanına gidip ona, insanları nasıl kandırdığını , onları aldatıp nasıl saptırdığını anlatmanı ve o sana ne sorarsa hepsine doğru cevaplar vermeni emretti. Ayrıca Allah Teala şöyle buyurdu:

İzzetime ve celalime yemin olsun ki eğer ona bir tek kelime dahi yalan söylersen ve sordugu soruların birine bile dogru cevap vermzsen, seni kül ederim; rüzgarın önünde savrulur gidersin. Düşmanlarının önünde seni rezil rüsva eder, alay konusu yaparım."

Ey Muhammed, işte durum böyle... Emredildiği üzere geldim. Bana dilediğini sor. Şayet sorduklarının birine dahi dogru cevap vermezsem düşmanlarım benimle eglenecek, alay konusu olacağım. Benim için bundan daha zor ve kötü bir şey olamaz.

Resulullah (s.a.v) iblisin bu dediklerini dinlediktern sonra ,
-Mademki dogruları konusacaksın, o halde söyle bana, "İnsanlar arasında en çok kızıp öfkelendigin kimdir?" diye sordu. iblis,

"Sensin Ey Muhammed! Allah'ın yarattıklarının arasında en cok kızdıgım kisi sensin. Senden daha fazla beni kim kızdırıp, öfkelendirebilir ki?"

Resulullah (s.a.v),

"seni baska kimler öfkelendirir?"diye sordu.
iblis

"Takva sahibi ,Allah'tan korkan, malını canını Allah için ortaya koymuşbir genç" dedi.

Resulullah (s.a.v),
"Bundan başka seni öfkelendiren birileri var mıdır?" diye sordu. iblis,

"Evet , sabırlı oldugunu bildigim , takva sahibi, şüpheli şeylerden sakınan alimler"dedi.

Resulullah (s.a.v) sormaya devam etti:

-Sonra?

- Temizligine özen gösteren kimse.
Sonra...?

-Fakirliginden kimseye söz acmayan , halinden kimseye şikayetçi olmayan sabırlı fakirdir.
- Peki onun sabırlı oldugunu nasıl bilirsin?
-Ya Muhammed! Bir kimse , birine üç günden fazla darlık ve yoksulluk içinde bulundugunu anlatırsa Allah (c.c) o kimseyi sabredenlerden yazmaz.

Resulullah (s.a.v) sormaya devam ederek,
-Sonra kime kızarsın?
- Şükreden zengine.
-Peki, bir zenginin şükredenlerden oldugunu nasıl bilirsin ?
- Onu her gördüğümde , alacagı şeyi helalinden alır ve onu kullanması gereken yerde kullanır.
Resulullah (s.a.v) iblise su sekilde sorular sormaya devam etti:

-Peki, ümmetim namaza kalktıgı zaman durumun nasıl olur?
-Ey Muhammed, işte o zaman beni bir sıtma tutar, titremeye baslarım.

-Ey mel'un, neden boyle olursun?

-Çünkü bir kul, Allah için secde ettigi zaman Allah (c.c) onun her secdesi ile onu bir derece yükseltirde ondan.
-Peki , ümmetim oruç tuttugunda...?

-O zamanda (zincirlerle) baglanırım; ta ki onblar iftarlarını edinceye kadar ...
-Ya haccettiklerinde...?
-O taktirde deliye donerim.
-Kur-an okudukları zaman nasıl olursun?
-Tıpkı ateşe atılmıs bir kursun gibi eririm.
-Peki ya sadaka verdiklerinde?
-İşte o vakit var ya... O vakit sanki sadaka veren kişi eline bir testere alır da beni lime lime eder...

Bu cevap üzerine Nebi (s.a.v),
-Bunun sebebi nedir ya Ebu Mürre?(şeytanın lakaplarından biridir)
iblis bunun sebebini söyle anlatır:
- Çünkü sadaka da dört güzellik vardır:
Allah (c.c ) o sadaka veren kişinin malına bereket ihsan eder.
o nu insanlara karsı sevimli yapar, insanlar ondan hosnut ve razı olurlar.

Verdigi sadaka , cehennemle onun arasında bir perde olur.

Verdigi sadaka sebebiyle Allah Teala ondan bela ve musibetleri savar.

Resulullah (s.a.v) konuyu degiştirerek bu sefer ashabından bazıları hakkında sorular sormaya başladı.

Ebu Bekir hakkında ne düşünüyorsun?
iblis,
-Ya Muhammed, o bana cahiliye devrinde bile itaat etmedi; İslam'la müserref olduktan sonra nasıl itaat etsin ki!

-Ömer b. Hattab hakkında ne dersin?
-yeminle söylüyorum, ne zaman ki onu görsem hemen ordan kacarım.

Peki , Osman b. Affan hakkında ne dersin_

O öyle haya sahibi biridir ki, melekler dahi ondan haya ederken ben nasıl haya etmeyeyim ki?
- Peki ya , Ali b. Ebu Talib hakkında ne dersin?

Keşke.. Keşke ondan şöylece bir kurtulabilsem, o beni bıraksa ben de onu bıraksam... ne yazıkki böyle bir günüm hic olmadı.
Resulullah (s.a.v) iblis in agzından bu sözleri duyduktan sonra ,
"Ümmedime saadetler ihsan eden , seni de cehennemliklerden kılan Allah' a hamdolsun" dedi.

Bunun üzerine iblis,

"Heyhat ki heyhat! Ümmetinin saadete ulaşması pek mümkün degil. Ben kıyamet gününe kadar hayattayım; ölmeyecegim. Naıl olurda en ümmetinin hakkında gönlünü ferah tutarsın"

Ben onların damarlarına ve içlerine girerim; onlar benim farkıma bile varmazlar.

Beni yaratan ve bütün mahlukatın takrar diriltilecegi güne kadar bana zaman tanıyan Allah adına yeminle söylüyorum ki onlardan Allah'ın ihlaslı kulları müstesna alimini, cahilini, abidini ve günahkarını, kısaca tümünü saptıracagım" dedi.

MAL-MÜLK ve MEVKİ-MAKAM SEVDASI

Resulullah (s.a.v),

"Sana göre ihlaslı olan kullar kimlerdir?" diye sordu.

İblis:

-Ey Muhammed, bilmez misin ki, şayet bir adam parayı pulu çok seviyorsa , o ihlas sahibi bir kul degildir.

Paraya pula aşırı baglı olmayan, övülmeyi, methedilmeyi sevmeyen bir adam gördügümde anlarım ki o, ihlaslı bir kuldur. Hemen onu bırakıp giderim

Malı-mülkü, yüzüne karşı övülmeyi seven, kalbi dünyevi arzularla baglı olan kul, size anlattıgım kişiler icinde bana en cok itaat edendir.

Şüphesiz Allah'ı unutturacak derecede olan dünya sevgisi, mevki-makam sevdası ve kibir büyük günahlardandır.

ŞEYTANIN ASKERLERİ

İblis anlatmaya devam ederek:

-Ey Muhammed! Benim yetmiş bin tane evladım(askerim) vardır. Onlardan her birinin de beraberinde yetmis bin tane yardımcısı vardır.

Onlardan kimini alimlere , kimini gençlere kimini yaslı adamlara göndermisimdir. kimini ise yaşlı kadınlara musallat etmişimdir.

Gençlere gelince , onlarla aramızda hiçbir problem yoktur.

Çocuklar ise , bizimkiler onlarla diledikleri gibi oynarlar.

İblis sözlerine devam ederk:

Askerlerimden bazılarını abidlere ( çokca ibadet edenlere ) kimilerini de zahidlere ( takva hayatı yasamaya calısanlara) göndermişimdir.

İşte bu askerlerim , aralarına girerek onları halden hale sokarlar, bir kapıdan sokup öbüründen cıkartırlar. Hatta onlar öyle bir hal alırlar ki, bir takım seylere sövmeye başlarlar. Sonunda onlardaki ihlas alınır. Onlar, bu şuursuzluk icinde Allah' a ihlas içinde ibadet ettiklerini zanneder dururlar.

Bilir misin, rahip Barsisa tam yetmiş sene ihlas içinde Allah'a ibadet etmişti. Öyle ki hangi hastaya dua etse o kimse şifa buluyordu.

Fakat ben onun peşini hiç bırakmadım; sonunda zina etti, ardından bir cinayet işledive nihayet kafirlerden oldu.

Onun bu halini Allah (c.c ) kitabında şöyle anlatmaktadır:

"(O münafıkların ) durumu tıpkı şeytanın durumu gibidir. Çünkü şeytan insan, 'inkar et ' der. inkar edince de 'ben senden uzagım, çünkü ben alemlerin rabbi olan Allah'tan korkarım' der"(Haşr 59/16)

YALAN

Ey Muhammed! Yalan bendendir ve ben yalan söyleyenlerin ilkiyim. Yalan söyleyen kimse benim dostumdur. Kim Allah adını söyleyerek yalan yere yemin ederse işte o benim sevgilim, sevdiğimdir.

Ey Muhammed, ben Adem ile Havva'ya, "Ben sizlere öğüt verenlerdenim" (A'raf 7/16) diye yalan söylemiştim.Çünkü yalan yere yemin etmek benim en hoşlandıgım şeydir.

YALANCI ŞAHİTLİK

Yalan yere şahitlik gözümün nurudur.Benim en hoşlandıgım şeylerden biridir.Mesela, boşanma yemini edip duran kimsenin günaha düşmesi yakındır.Kişi bunu bir defa yapsa sözünde dogru olsa da bu böyledir.

Kim sürekli hanımına vallahi seni boşarım, boşayacagım, boşadım gibi yeminle konuşup dursa , bu kimse hanımını boşamış olur; fakat farkında degildir.Bundan sonra onlar birbirlerinden ayrılıncaya ya da ölene kadar zina içinde bulunurlar.

Çocuklarıda bu zinanın mahsülü olur. Sonunda ikiside tek bir kelime sebebiyle cehenneme girerler.
yönetici yönetici

Erkek
Yaş : 42 Kayıt tarihi : 01/07/08 Mesaj Sayısı : 528 Nerden : manisa/merkez den
MesajKonu: Geri: Herkes okusun Şeytanın Hileleri! Paz Ağus. 03, 2008 11:28 pm

NAMAZ

Ey Muhammed! Ümmetinden namazlarını dakika dakika , saat saat erteleyenler vardır. Onlarıda anlatayım:

Her ne zaman ki biri namaza kalkmak istese, ona yapışır ve, " hele biraz dur; daha vakit var.
Sen şimdi meşgulsun!" gibi vesveselerle onu kandırırım. Böylelikle o kişi namazını erteleye erteleye ta öbür namazın vaktinde kaza eder. Tabii ki bu namaz da onun yüzüne çarpılır.

Şayet beni mağlup eder de namazını vaktinde kılmaya karar verirse , ona insanlardan şeytan huylu birini gönderirim ki o, namazı vaktinde kılmasına engel olsun.

Bu seferde beni maglup ederse , onu namaza başlayıncaya kadar serbest bırakırım. Namaza başladıgında ise ona, "Sagına bak soluna bak" diye telkinlerde bulunurum. O da sagına soluna bakınır, bende elimle onun yüzünü bir sıvazlar ve iki kaşının arasından öperim.

Sonra ona, éHiçte de uygun olmayanbir şey yaptın" diyerek namazının düzenini bozarım.

Ey Muhammet, sen de biliyorsun ki, kulun başını sağa sola çokca cevirdigi bu namaz ,Allah (c.c) onun yüzüne carpar.

Şayet beni bu hususta da yenerse( yani namazda sagına soluna bakınmazsa ) tek başına namaz kıldıgı bir anda yanına varır ve namazı acele acele kılmasını soylerim. O da bir horozun yerdeki taneleri almak icin basını hızlı hızlı indirip kaldırdıgı gibi çabuk çabuk namaz kılar.

Bu seferde basarısız olursam o da namazını cemaatle kılarsa , basına bir ip gecirir onu acele ettiririm. Böylelikle o rukuda ve secdede imamdan evvel basını kaldırır ve indirir. Senin de bildigin gibi boyle bir kimsenin namazı kabul edilmez ve Allah (c.c ) kıyamet günü onun basını eşek basına cevirir.

Bunda da basarısız olursam, ona namazda parmaklarını çıtlatmasını söylerim. Eger o kimse namazda parmaklarını çıtlatmaya devam ederse beni yücelten olur.

Bunuda beceremezsem , ona yaklasır ve burnuna üfürürüm. Esnemeye başlar. Eger elini ağzına koyup esnedigini gizlemezse, onun içine askerlerimden biri girer ve namazdayken onun dünyaya karsı sevgi ve hırsını artırıcı telkinlerde bulunur. Böylelikle bize itaat eden, bizim sözümüzü dinleyen biri olup cıkar...

Ey Muhammed! Ben ümmetinin yoksul ve fakirlerine durmadan vesvese verirken onlar nasıl saadeti bulurlar?
Ben onların yanına varır ve,"Bırakın namazı, zira o size göre degildir. Namaz, Allah'ın kendilerine afiyet ve nimet ihsan ettigikimseler içindir" derim.

Sonra bir hastanın yanına giderim Ona "Namazı bırakabilirsin, çünkü bu senin için degildir. O Allah'ın kendilerine saglık ve sıhhat verdigi kimseler icindir. Zira Allah kitabında, Hastaya da bir güclük yoktur (Nur 24/61 ) buyurmustur. Saglıgına kavustugun zaman kılamadıklarını kılarsın derim.

Öyle ki bazılarını boylece namazdan uzaklastırırım,onun kafir olarak olmesine sebeb olurum. Bu kimse namazını terk eden biri olarak öldügü ve rabbinin huzuruna cıktıgı zaman rabbini öfkeli olarak bulur.

Ey Muhammed! Eger su soylediklerime bir katre yalan dolan katmıssam Allah'tan benim kül olmamı isteyebilirsin.

İblis bundan sonra sözlerine şöyle devam etti:

Ey Muhammed Ben ümmetinin altıda birini İslam'dan cıkaracagım. Sen bundan sonra nasıl sevinebilirsin?

Bunun üzerine Resulullah (s.a.v ) iblis e sormaya basladı:

Ey mel'un kimlerle oturup kalkarsın?

Faiz yiyenlerle.

Dostların Kim?

Zina edenler

Kiminle yatıp kiminle kalkarsın ?

Sarhoşlarla

Misafirlerin kimlerdir?
hırsızlar

Senin elcilerin ( dünyadaki görevlilerin) kimlerdir?

Sihirbazlar

Gözünün nuru olarak kabul ettigin sey nedir ?

Boşama üzerine yemin etmek ( yeminle kadın bosamak)
Dostların kimlerdir ?

Cuma namazı terk edenlerdir.

Resulullah (s.a.v ) sözlerine sole devam etti:
Ey mel'un peki senin belini kıran sey ne?

Allah yolunda kosan atların kisneme sesleri (Allah yolunda yapılan cihad ve hizmet)

Ya seni eriten sey nedir?

Samimi olarak yapılan tövbe

Cigerini yakıp kavuran sey?

Gece gündüz Allah Teala ya yapılan çokca istiğfarlar.

Peki seni en cok utandıran rezil rüsva eden nedir ?

Gizli verilen sadakadır.

Ya gözlerini kör eden sey nedir ?

Gece (ve sabah ) vaktinde kılınan namazlar.

Seni zelil kılıp kahreden sey nedir ?

Cemaatle beraber kılınan namazların coklugu.

Resulullah ( s.a.v ) sorularını degistirerek sunları sordu:

Sana göre insanların en mutlusu kimdir ?

Bilerek kasten namazlarını kılmayanlar.

Peki en kötüsü kimdir ?

Cimrilerdir.

Hangi sey seni işlerinden alıkoyar ?

Alimlerin meclisleri (ilim halkaları)

Yemegini nasıl yersin ?
Sol elimle

Yazın o siddetli sıcaklarında ve kavurucu rüzgarlarında askerlerini nerede gölgelendirirsin ?

İnsanların pis kirli ve uzamıs tırnaklarının arasında.

Ey mel'un Allah'ın dergah-ı izzet'inden kovulmadan once ondan neler istedin?

İnsanoglunun mallarına ve evlatlarına ortak olmak istedim oda beni ortak etti nitekim ayeti kerimede mallarına evlatlarına ortak ol kendilerine bos vaadlerde bulun seytan insanlara aldatmadan baska birsey vaad etmez.( İsra 17/64) buyruldu.

Zekatı verilmeyen her maldan icine faiz ve haram karısan her maldan yerim ve euzu besmele cekilmeden baslanılan her yemege ortak olurum.

Aynı sekilde euzu besmelesiz baslanılan her ilişkiye ortak olurum Dolayısıyla dogan cocuk bize itaat eden ve sözümü dinleyen biri olur.

Kim vasıtasına bindikten sonra helal rızkı bırakıp haram helal yollara niyet ederse ben onun ortagıyım yoldasıyım Nitekim ayettede onlardan gücünün yettigi kimseleri davetinle sasırt;süvarilerinle yayalarınla onları yaygaraya bog.. ( isra 17/64 ) buyrulmustur.

İkinci olarak Allah Teala'dan bana bir ev tahsis etmesini istedim. O da hamamları bana ev olarak tahsis etti.

Kendime ait bir mescid olsun istedim; sokakları bana mescid olarak verdi.

Benimde bir kitabım olsun istedim; benim amacıma hizmet eden siirleri ve onların kitaplarını bana tahsis etti.

Benimde bir çagrım olsun istedim kaval düdük gibi calgıları bana cagrı olarak verildi.

Bana bir yatak arkadası ver dedim sarhoslarını verdi

Bana yardımcı olacak kişiler ver dedim; Allah kaderi inkar edenleri kader diye bisey yok tur diyenleri bana yardımcı yaptı.

Benim kardeşlerim de olsun istedim Allah mallarını günah yollarında harcayanları bana kardeş yaptı.

İblis ardından su ayet-i kerimeyi okudu:,

"İşte böylesine saçıp savuranlar, onlar , seytanın kardesleri olmuslardır" (İsra 17/27).

Resulullah (s.a.v) iblisin sözünü keserek

"Eger soylediklerini Allah'ın kitabıyla tasdik etmeseydin sana inanmazdım" dedi.
iblis sözlerine soyle devam etti:
Ey Muhammed Allah'tan bana insanların beni görememesini, fakat benim onları görebilmemi istedim; Allah'ta bunu bana verdi.

Sonra insanların damarlarında kanın dolastıgı gibi diledigim gibi dolasabilmeyi istedim onu da bana verdi.

İşte ben bana verilenlerle kıyamet gününe kadar övünecegim Şöyle ki benimle beraber olanlar seninle beraber olanlardan coktur.

Benim, adını Ateme koydugum bir oğlum vardır. Bir kul yatsı namazını kılmadan yattıgı zaman gider onun kulagına bevleder. Eger oyle olmasaydı insanlar namazlarını kılana kadar gözlerine uyku girmezdi.

Adını Mütekazi koydugum bir oglum daha var. Kul ALLAH için gizli bir ibadet yaptıgı zaman Mütekazi rahat durmaz ve bu amelini insanlara duyurması içinona vesvese verir durur.

Sonunda bunda basarılı olur. Ona ameliini anlattırır, herkez onun amelinden haberdar olur.

Bu sebeble Allah Teala onun yüz sevabından doksan dokuzunu siler. Geriye elinde bir sevap kalır. Çünkü gizli olarak yapılan her amelin karsılıgı onun yüz katıdır.

Adını Kuhayla koydugum bir oglum daha vardır ki onun görevi insanların gölerine sürme cekmektir. Şöyleki hatip hutbeye veya vaaza cıktıgı zaman Kuhayla insanların yanına varır ve onların gözlerine sürme ceker, böylelikle onların uyuklamalarını saglar. Katıldıkları sohbetlerden ve vaazlardan hiç istifade edemezler, dolayısıyla sevabtan mahrum olurlar.

KADINLAR

Herhangi bir kadın evinden cıktıgı zaman onun sırtına ve hatta kucagına birer seytan oturur; bakanlara onu güzel ve süslü gösterir.

Sonra kadına , " Elini kolunu cıkar, göster" der; o da cıkarır. Sonra kadına diger yerlerini actırır, böylece kadın kendi eliyle iffet ve haya perdesini yırtar.

Ey Muhammed Ben aslında kimseyi Hak yoldan saptıramam; ben sadece vesvese veririm ya da kötü işleri güzel gösteririm o kadar.

Şayet saptırmak ve inkara sürüklemek elimde olsaydı yeryüzünde " La ilahe illallah Muhammedün Resulullah " diyen, namaz kılan , oruc tutan hic kimseyi bırakmaz hepsini imanlarını alırdım.

Aynı sekilde bir kimseyi hiayete erdirmekte senin elinde degildir. Sen sadece Allah'ın emirlerini kullarına ulaştıran bir davetçi ve tebliğcisin.

Eger hidayet senin elinde olsaydı , yeryüzünde Allah'a iman etmeyen kimse bırakmaz, hepsini müslüman ederdin.

Sen Allah'ın, malükatı önünde hakkı ispat eden bir hüccet ve delilsin. Ben ise cehenneme gidecek olanların oraya girmelerine bir sebebim.

Cennetlik ya da cehennemlik olanların durumları Allah katında ezelde bellidir; bu durum ayrıca anne karnında görevli melege de bildirilir.
iblisin bu sözleri üzerine Resulullah (s.a.v ) su yetleri okudu:

"Rabbin dileseydi bütün insanları tek bir millet yapardı. Fakat onlar ihtilafa (ayrılıga )düşmeye devam edecekler.

Ancak rabbinin merhamet ettikleri müstesnadır. Zaten rabbin onları bunun için ( rahmetine nail olmaları ) için yarattı" (Hüd 11/118-119).

"Allah'ın emri mutlaka yerine gelecek, yazılmış bir kaderdir" (Ahzab 33/38 Resul-i Ekrem daha sonra,

"Ey iblis Acaba tövbe eder de tekrar Allah'a dönebilirmisin?Ben senin cennete girmene kefil olurum" dedi. İblis;

Ey Allah'ın Resulu Olan olmus, hüküm verilmiştir. Kalem , kıyamete kadar olacak her şeyi yazmıştır; benim cennete girmem mümkün degildir.

Seni peygamberlerin efendisi, cennet ehlini hatibi kılan ve seni seçkinlerden eden, beni ise cehennemliklerden yapan, cehennem ehlinin sözcüsü ve kovulmuşlardan kılan Allah'ı tesbih ve tenzih ederim.

İşte sana en son haber vereceklerim bunlardı. Bütün bu söylediklerimde dogru oldum, dogruları konustum.

HAMDOLSUN ALEMLERİN RABBİ YÜCE ALLAH'A

ALLAH (C.C.) Hepimizi Şeytanın Şerrinden Korusun. Amin...

Herkes okusun Şeytanın Hileleri!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası